Včera 1.7.2020 sme projekt Zdravý chrbátik zahájili na jednej z posledných škôl. Čaká nás ešte posledné školenie v Hornej Kráľovej. 

Projekt sme zahájili na ZŠ Maróthy Šoltésovej v Krupine. Školenie sa nieslo v príjemnom duchu a zúčastnilo sa ho 15 pedagógov. Začali sme ako zvyčajne prednáškou, ktorej cieľom bolo edukovať pedagógov v oblasti problematiky držania tela u detí, povedali sme si viac o možnostiach prevencie nesprávneho držania tela a vzniku deformít chrbtice v rannom veku. Vysvetlili sme si správne držanie tela, správne dýchanie, správny sed či ľah. Rozobrali sme si dôležitosť zdravotných cvičení a ich správne prevedenie. Cvičenie sme si podrobne prešli na praktickej časti školenia, kedy sme si zacvičili na fit loptách, ktoré od nás táto základná škola dostala. Okrem 15 fitlôpt sme na tejto základnej škole nechali aj 15 dynamických podsedákov, 15 therabandov a mnoho dalších informácií vo forme brožúr a DVD.
Ďakujeme veľmi pekne za Vašu účasť.

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe. Viac informácií