V tomto videu si zacvičíme zdravotné cvičenia určené krehkým seniorom, ktorí majú problém s udržiavaním rovnováhy prípadne sa boja cvičiť alebo majú ďalšie limitujúce faktory, ktoré obmedzujú cvičenie v stojí. Cvičenie nie je vhodné pre seniorov a ľudí, ktorí sú PO OPERÁCII KRČNEJ ALEBO HRUDNEJ CHRBTICE najmenej tri mesiace. Pred začatím cvičenia je nutné sa rozihriať 2 minútami chôdze na mieste. Je potrebné zvoliť správnu stoličku ! Stolička nesmie byť na kolieskách a nemala by mať opierky na ruky. Je vhodné aby mala operadlo. Aktívni seniroi si môžu zacvičiť všetky cviky v stojí, rovnako ako všetky naše predošlé cvičenia, ktoré sa cvičia v Tureckom sede. Chystáme však aj pre vás špeciálne video. Dodržiavajte prosím pitný režim a cvičte vo vyvetranej miestnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=gE52dXbJuY8&t=17s  

 

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.