Dynasit vankúš na sedenie je pomôcka na aktívny sed, ktorá podporuje pohybovú aktivitu a bráni tak statickému preťažovaniu pohybového aparátu. Zmeny tvaru nafukovacie vankúša vplývajú na organizmus optimálnym nastavením nervovej, svalovej i kostrovej sústavy. Aktívny sed napomáha výcviku trupového svalstva. So sedom sa začína pri minimálnom nafúknutí vankúša tak,aby sme pri záťaži v sede dosiahli minimálne výchylky. Dĺžka sedenia začína piatimi až desiatimi minútami v intervaloch tri až päť krát denne, neskôr sa smie využívať prevažnú časť dňa. Odporúča sa vzpriamený sed v strede vankúša,prípadne mienre vpredu. Dolné končatiny musia byť roznožené v asi 90 stupňovom uhle, chodidlá su opreté rovnobežne celými ploskami o podlahu.Bedrá, kolená a členky zvierajú 90 stupňový uhol, plecia ťaháme dole a dolné uhly lopatiek k sebe, lakte mierne dozadu. Ideálny je vzpriamený a uvoľnený sed, ktorý zabezpečí najlepšiu stabilitu. Modifikáciu dynamického sedu ponúka kostrčový vankúš, ktorý umožňuje sed nezaťažujúci bolestivú kostrč a okolitémäkké štruktúry. Cielene sa indikuje pri bolestiach kostrče, ktoré obvykle sprevádzajú iné poruchy chrbtice. Klinický prínos podložky Dynasit Comfort spočíva v zabezpečení správneho sedenia, čím sa dosiahne najme odľahčenie pohybového aparátu, vytváranie návyku pre správne držanie tela, zlepšenie cirkulácie krvného a lymfatického obehu. Dynamické sedenie redukuje tlak na medzistavcové priestory a posilňuje svalstvo chrbtice a panvového dna. Dinamický sed môžme zabezpečiť aj sedom na fit lopte, či stoličke Spinális. 

 

Podložky dynasit dostávajú deti do základných škôl po celom Slovensku vdaka OZ Za zdravší život.

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.