Dňa 09.03.2020 tento pondelok sme v spolupráci s MŠ Tekovská Levice urobili veľké školenie pre 20 učiteľov z piatich materských škôl. Toto školenie bolo pre nás zároveň posledným školením v najbložších týždňoch vzhľadom na aktuálnu situáciu. Všetký ostatné naplánované školenia budú flexibilne presunuté na obdobie, kedy sa situácia upokojí. Školenia v Leviciach sa zúčastnili tieto materské školy: MŠ Tekovská, MŠ Okružná, MŠ Hlboká, MŠ Konopná a MŠ Tekovská. Každý pedagóg dostal od projektu Zdravý chrbátik letáčik so správnym sedom a správnym držním tela.Každa zo zúčastnených materských škôl si odnielsa plagát, nálepku projektu Zdravý chrbátik, ktorou sa po nalepení na vchodové dvere oficiálne zapojí do nášho projektu. Dostali samozrejme brožúry, kde majú napísané všetko podstatné ohľadne cvičení s deľmi v predškolskom veku, taktiež sú v nej podrobne rozpísané a nafotené naše zdravotné cvičenia, ktoré su obohatené o pomôcky a rôzne riekanky. Vdaka takýmto maličkostiam decká cvičia zdravotné cvičenia oveľa radšej, zároveň pomáhajú ku pestovaiu pozitívneho vzťahu k pohybu, ktorý si decká so sebou odnesú dobudúcna. Školenie sme začali teoretickou časťou, kde je pedagógom vysvetlené všetko potrebné, dozvedia sa nové informácie, finty, typi a triky ako do bežnej telesnej výchovy zapojiť prvky z liečebnej fyzioterapie, tak aby decká cvičenie bavilo. Na praktickej časti školenia sme si ukázali a vyskúšali prierez cvičení z naších zostáv, ktoré sú určené pre deti v predškolskom veku. Nakoľko MŠ Tekovská, kde sme školenie uskutočnili už dlhodobejšie prevádza cvičenie s deckami s našou zimnou zostavou,  sme školenie prispôsobili aj ich pokročilejším pedagógom. Na tejto materskej škole sme vyšetrili 20 detí, ktoré od nás dostali letáčiky s informáciou ako majú správne sedieť v laviciach, ako majú správne držať svoje telo. Výsledky vyšetrení budú vyhodnotené a v rámci podmienok GDPR poslané do školy. Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu a výbornú organizáciu školenia. 

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.