Včera, dňa 19.02.2020 sme projekt zdravý chrbátik zahájili na základnej škole s materskou školou Brezovica na Orave. Školenia sa zúčastnilo 10 učiteľov zo ZŠ s MŠ Brezovica, ZŠ s MŠ Zuberec, ZŠ s MŠ Čimhová. Pedagógovia mali zástupcov zo základných ale aj materských škôl. V Brezovici sme začali s pani učiteľkami teoretickou časťou prednášky, kde im boli odprezentované základné informácie súvisiace s ľudským telom a jeho správnym držaním. V krátkosti sa pedagógovia dozvedeli viac aj o našom OZ za zdravší život, jeho členoch a dlhoročnom pôsobení, plynulo sme prešli na projekt Zdravý chrbátik, kde sme si povedali viac o svalovej dysbalancii, vrstvovom syndróme, ako je svalová dysbalancia u detí podporovaná, ako sa jej vyhýbať. Povedali sme si samozrejme inštrukcie správneho držania tela, a tiež to, ako veľmi dôležité je deckám ale aj ich rodičom tieto inštrukcie pripomínať. Pedagógom bolo vysvetlené akú úlohu zohráva dynysit, aké výhody prináša a ako ho správne využívať, nakoľko zúčastnené základné školy od projektu Zdravý chrbátik dostávajú aj dynasity. Na praktickej časti školenia sme si všetky informácie prešli na vlastnej koži počas cvičenia. Učitelia si od nás odniesli materiály nabité informáciami, ktoré pre nich pripravilo OZ Za zdravší život- projekt Zdravý chrbátik. V Brezovici sme tiež vyšetrili 16 detí, ktorým sme vysvetlili ako vyzerá správny sed v školskej lavici, správne držanie tela a aby nezabudli na všetky naše inštrukcie zobrali si so sebou aj plagátik s názvom : Vieš ako más v škole správne sedieť ?

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.