V utorok 18.02.2020 sme projekt Zdravý chrbátik, ktorý funguje pod záštitou ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu rozšírili o nový okres. V Poprade sme uskutočnili školenie, na ktoré sme pozvali aj okolité školy. Školenia za zúčastnilo 13 pedagógov zo ZŠ s MŠ Komenského, kde sa školenie konalo a ZŠ s MŠ Vikartovce, odkiaľ prišli pedagógovia aj z materskej školy. Školenia sa zúčastnili aj telocvikári z druhého stupňa, nakoľko mali záujem o nové informácie týkajúce sa správneho držania tela a správneho cvičenia. Z pedagógmi sme si prešli všetky potrebné teoretické informácie a vrhli sme sa do praktickej časti, na ktorej si pedagógovia na vlastnej koži vyskúšali cvičiť zdravotné cvičenia. Začali sme pokynmi pre správne držanie tela, pokračovali sme nácvikom správneho dýchania a ukázali sme si dve cvičebné zostavy určené pre základné školy, do cvičenia sme zapojili aj therabandy. Počas cvičenia sme si vysvetlili zameranie každého cviku, aby pedagógovia rozumeli jeho cieľu, ďalej sme si vysvetlili ako má vyzerať správna poloha a zapojenie dýchania a tiež chyby, ktoré sa pri cvičeniach s deckami najčastejšie opakujú. Pedagógovia si od nás odniesli brožúry, DVD, plagátiky a rôzne iné materiály, so všetkými potrebnými informáciami týkajúcimi sa správneho držania tela a cvičenia zdravotných cvičení. Pedagógovia prejavili skutočný záujem o projekt a budeme sa tešiť na ďalšiu spoluprácu. Školám budú dodatočne zaslané fit lopty, therabandy a dynamické podsedáky, ktoré im dopomôžu k udržiavaniu zdravého chrbátika ich žiakov.  V ZŠ s MŠ Komenského sme tiež vyšetrili 19 prvákov, ktorí si od nás odniesli plagátiky s pokynmi, ako majú správne sedieť v laviciach a ako majú správne držať svoj chrbátik. Ostatné nechávame na pedagógov a veríme, že náš projekt padol na úrodnú pôdu.

 

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.