V Utorok 11.02.2020 sme projekt Zdravý chrbátik rozšírili do dalších štyroch základných a materských škôl. Školenia sa zúčastnilo 9 pedagógov zo ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou, ZŠ Nitrianské Rudno, ZŠ s MŠ Diviacká nová Ves, ZŠ s MŠ Liešťany. Nadviazali sme výbornú spoluprácu so ZŠ Diviaky nad Nitricou, ktorá je v týchto končinách našou pilotnou školou. S pedagógmi sme si prešli základnú teoretickú časť školenia tak, aby mali v praxi dostatočné vedomosti o správnom držaní tela, spránvom cvičení či správnom dýchaní. Vysvetlili sme im ako vyzerá a prebieha vyšetrenie detí, ktoré sme vykonali aj na tejto škole, aký je význam cvičenia zdravotných cvičení, aké výhody obnáša cvičenie na fit loptách či s expanrami, a povedali sme si viac aj o aktívnom sede na dynasite. Tieto školy na základe aktívnej účasti na školení dostanú od OZ Za zdravší život pomôcky v podobe fit lôpt, dynasitov a expandrov výmenou za ich aktívne využitie s deťmi. Na tejto škole sme tiež vyšetrili 9 žiakov, nakoľko ostatní prváčikovia v uplynulé dni ochoreli. Rodičia  od nás dostanú výsledky vyšetrení spolu s odporúčaním dalších krokov v prípade nepriaznivého stavu chrbátika. Decká si tiež odniesli letáčiky s inšrtukciami ako majú správne sedieť v lavici a zásadami o správnom držaní tela. 

Za výbornú spoluprácu d´akujeme predovšetkým pani Mgr. Môcikovej, ktorá nám školenie pomohla zorganizovať. 

 

Naše projekty

Naše motto

marina kolarova

"Spoločnými silami tvoríme poistku zdravia deťom do ich dospelosti."

Mgr. Marína Kolarová
odborný garant pre oblasť fyzioterapie

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.