Cvičenie najprirodzenejším a najlepším spôsobom v prevencii chorôb a v upevňovaní zdravia. Má pozitívne účinky ako na fyzickú, tak i na psychickú kondíciu človeka. Pozitívne účinky cvičenia sa prejavujú na:

Cvičenie sa dá realizovať individuálne alebo v skupine. Cvičiť odporúčame denne a to 20 až 30 min. Pravidelné cvičenie umožňuje:

Niektorí seniori majú strach z cvičenia alebo z pohybovej aktivity. Cítia sa príliš starí na aktívny život, alebo majú obavy či cvičenie zvládnu. Prípadne majú strach či im fyzická námaha nezhorší zdravotný stav. To je ale omyl, nakoľko nenáročné 30 minútové denné cvičenie utužuje zdravie. Cvičenie je preto nesmierne dôležité pre každého seniora, nielen pre aktívnych jedincov.

 

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

LP Promotion

Dynasit

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.
Súhlasím