September, mesiac, kedy sa naše decká vracajú späť do školských lavíc, v ktorých budú tráviť najbližších 10 mesiacov. Ideálny čas znovu otvoriť projekt Zdravý chrbátik na našich starých známym ale aj úplne nových základných a materských školách. Ideálny čas naučiť sa, prípadne zopakovať si ako vyzerá správny sed, správne držanie tela, správne dýchanie no a následne nadviazať správnym cvičením zdravotných cvikov.

Našim základným a materským školám sme nedali vydýchnuť a vybrali sme sa na kontrolné dni už v prvých septembrových dňoch. Naše decká nesklamali a na správne držanie tela a naše cviky nezabudli. Po prázdninách krásne nadviazali na minuloročné cvičenie a pri cvičení sa tvárili ako profíci J. A podľa nás aj sú ! Decká, ktorým sa pedagógovia venujú pravidelne a poctivo cvičia naše cvičenia,  vedia cvičiť lepšie ako niektorí dospeláci. Dokážu náročné cviky spojiť so správnym dýchaním, zaujať správnu polohu, vyhnúť sa chybám, ktoré sa na začiatku veľmi často opakovali.

Do našich škôl však pribudli nové decká, ktorým sa s radosťou budeme venovať nasledujúci rok. Do materských škôl pomaly dostávame novú jesennú zostavu cvičení, ktorú budú mať decká možnosť cvičiť po prvý krát. A máme ešte jednu novinu. Na základe dlhodobej spolupráce a podpore od mesta Martin sme Projekt rozšírili na všetky základné školy v Martine, ktorých zriaďovateľom je mesto.

Tento mesiac sme navštívili tieto základné a materské školy:

Martin: MŠ Gorkého, MŠ Kapitána Nálepku, MŠ Priehradná, MŠ Tajovského, MŠ J. Lettricha, MŠ Dolinského , MŠ J. Šimeka, ZŠ Podhájska, ZŠ A. Stodolu, ZŠ N. Hejnej

Ružomberok: MŠ Bystrická cesta, MŠ Hrabovo, MŠ Bernoláka , SZŠ Ružomberok

Projekt sme zahájili v ZŠ s MŠ Rozhanovce.

Zúčastnili sme sa akcií: Športuj Slovensko, 5 Minút pre zdravie v Bratislave, o ktorých sa dozviete viac v predošlých príspevkoch.

 

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.