„Tahle blbost mi má pomoci?“ říkal si v duchu jednatřicetiletý brněnský podnikatel. Nafukovací podsedák, respektive dynamicko-směrový polštář, mu doporučil MUDr. Róbert Rusnák, PhD., primář neurochirurgické kliniky ÚVN v Ružomberku, kde žijí jeho rodiče.

Podnikatel měl za sebou injekce kortikoidů a ozónu do oblasti páteře. Pomáhaly mu zvládnout stav, kdy mu obratle uskříply kus ploténky, která se utrhla a začala tlačit na jeden z nervů vybíhajících z páteře. Kortikoidy mírnily zánět, ozón působil jako anestetikum. „Byl to pro mě tak hrozný stav, že jsem si nechodil ani zakouřit, ačkoliv jsem kuřák,“ řekl mi. „Děsná bolest mi nestála za cigaretu. Určitou dobu jsem navíc nemohl hýbat levou nohou.“

Celé znenie článku si môžete prečítať na stránke českého magazínu Novinky.cz(link: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/332572-podsedak-muze-pomoci-s-bolestmi-zad.html)

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.