V spolupráci s mestom Martin sme s projektom “Zdravý chrbátik” zavítali dňa 15.02.2016 na Základnú školu Pavla Mudroňa v Martine, ktorá sa zároveň stala aj pilotnou školu v okrese. Občianske združenie OZ Za zdravší život darovalo škole cvičebné pomôcky pre žiakov a na vybranej skupine detí , za pomoci študentiek odboru fyzioterapie z KU, sa vykonali vstupné vyšetrenia chrbátikov, pri ktorom sa hodnotili  odchýlky  držania tela a stav chrbtice  u detí.  Mesto Martin sa stalo mestom, v ktorom projekt “Zdravý chrbátik” cvičia deti v materských aj v základných školách.

Následne bolo pripravené v rámci projektu Zdravý chrbátik edukačné stretnutie pre učiteľov. O odbornú prezentáciu prejavilo záujem 17 učiteliek z 8-mich martinských základných škôl. Po odbornej prezentácií a praktickom vyskúšaní si jednotlivých cvikov z cvičebných zostáv určených pre deti pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Maríny Srpoňovej sa viedla krátka diskusia s učiteľmi.

V mene celého tímu by som chcel poďakovať pani Mgr. Alene Schimíkovej-vedúcej odboru školstva, mládeže a športu mesta Martin za pomoc pri organizovaní projektu a samotným učiteľom za účasť.

Reportáž  z podujatia v TV Turiec 15.02. od 3:25min: http://www.tvturiec.sk/video/1122-spravy-15-2-2016

Naše projekty

Naše motto

marina kolarova

"Spoločnými silami tvoríme poistku zdravia deťom do ich dospelosti."

Mgr. Marína Kolarová
odborný garant pre oblasť fyzioterapie

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

LP Promotion

Dynasit

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.