Základná škola Jana Amosa Komenského v Púchove sa v spolupráci s mestom Púchov stala pilotnou školu v okrese, ktorá sa zapojila do projektu s názvom Zdravý chrbátik. S preventívnym projektom určeným pre deti navštívili školu dňa 22.02.2016 zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život, za účasti odborného garanta projektu a neurochirurga doc. MUDr. Róberta Rusnáka,PhD. a manažérky občianskeho združenia Mgr. Zuzany Hrčkovej.

Základnej škole J.A. Komenského darovalo občianske združenie Za zdravší život cvičebné pomôcky. Po vyšetrení chrbátikov u vybranej skupiny detí prebiehalo edukačné stretnutie pod vedením odbornej garantky v oblasti liečebno-kondičnej rehabilitácie Mgr. Maríny Srpoňovej. O odborno-praktickú prezentáciu prejavilo záujem 17 učiteliek z 8-mich púchovských základných škôl. Učitelia pod vedením odbornej garantky tak mali možnosť si priamo v praxi vyskúšať jednotlivé cviky.

V mene celého tímu by som chcel poďakovať pani Mgr. Adriane Michalcovej, odbornej referentke spoločného školského úradu mesta Púchov, za pomoc pri organizovaní projektu a tiež samotným učiteľkám, ktoré sa zúčastnili edukačného školenia “Zdravý chrbátik”. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.

TV reportáž od 17:35min: http://www.puchov.eu/puchovsky-magazin-vysielany-26-februara-2016/

TV Považie: http://www.tvpovazie.sk/index.php/prehlad-sprav/business/item/7550-projekt-zdrav%C3%BD-chrb%C3%A1tik

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.