Hneď na druhý deň po základnej škole v Senci sme s projektom Zdravý chrbátik zavítali do okresu Dolný Kubín. Na základnej škole Martina Kukučína sme vo vybranej triede detí vyšetrili stav ich chrbátikov, kde sa nám len potvrdila naša štatistika, že približne 30 percent detí nemá žiadne problémy s chrbticou, 30 percent má mierne chyby držania tela, 30 percent má vážne choroby v súvislosti s držaním tela a 10 percent detí má ťažké deformity.

Po odbornom vyšetrení detí sme škole odovzdali cvičebné pomôcky, ako špeciálne podsedáky a fitlopty, prostredníctvom ktorých môžu deti vykonávať zdravotné cviky zamerané na starostlivosť o ich chrbátiky. Za  účasti fyzioterapeutky, Mgr.  Maríny Srpoňovej, na základnej škole M. Kukučína následne prebiehala edukácia učiteľov z 6-tich  základných škôl z okresu Dolný Kubín, kde im bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré budú môcť aplikovať vo svojich školách pre samotné deti. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.

TV reportáž: http://www.tvdk.sk/sk/archiv-sprav/spravodajstvo-c-112016/projekt-zdravy-chrbatik-aj-v-dolnom-kubine

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.