18. apríla  zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život, za účasti odborného garanta projektu a neurochirurga doc. MUDr. Róberta Rusnáka,PhD. a manažérky občianskeho združenia Mgr. Zuzany Hrčkovej,  zavítali s  preventívnym projektom určeným pre deti do mesta Detva.  S projektom Zdravý chrbátik sme navštívili dve vybrané základné školy v meste, ZŠ Obrancov mieru a ZŠ J. Thurzu.

Na školy sme darovali cvičebné pomôcky pre žiakov a na vybranej skupine detí sme pod vedením doktora Rusnáka vykonali vstupné vyšetrenia chrbátikov, pri ktorom sa hodnotili  odchýlky  držania tela a stav chrbtice. Po odbornom vyšetrení prebiehala na samotných školách edukácia učiteľov v oblasti cvičebného programu pod našim odborným garantom v oblasti liečebno- kondičnej rehabilitácie Mgr. Maríny Srpoňovej. Počas edukácie si učitelia prakticky osvojili cvičebnú zostavu, ktorú budú môcť využívať v praxi.

Naše projekty

Naše motto

marina kolarova

"Spoločnými silami tvoríme poistku zdravia deťom do ich dospelosti."

Mgr. Marína Kolarová
odborný garant pre oblasť fyzioterapie

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.