V priebehu týždňa sme s projektom Zdravý chrbátik zavítali na Oravu. Zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život, za účasti manažérky občianskeho združenia Mgr. Zuzany Hrčkovej a odbornej garantky v oblasti liečebno- kondičnej rehabilitácie Mgr. Maríny Srpoňovej v piatok 06.05. navštívili základnú školu Slnečná v Námestove.

Vyšetrili sa chrbátiky u vybraných detí a následne na samotnej škole prebiehalo veľké školenie učiteľov zo základných škôl  Námestova, Tvrdošína, Trstenej a blízkeho okolia. Učitelia si mohli vyskúšať a prakticky osvojiť názornú cvičebnú zostavu, ktorú budú môcť využívať v praxi na svojich školách a viesť deti k zdravotnému cvičeniu.

Po Námestove sme pokračovali s vyšetrením detí v utorok 10.05. na základnej škole Márie Medveckej v Tvrdošíne a na základnej škole Pavla Országha Hviezdoslava v Trstenej. Vybraným školám darovalo občianske združenie cvičebné pomôcky, ako fitlopty prostredníctvom, ktorých môžu deti vykonávať zdravotné cviky.

V mene celého tímu by som sa chcel poďakovať  riaditeľkám vybraných základných škôl ako aj samotným učiteľkám.

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.