Dňa 10.10.2016 náš tím navštívil Základnú školu Štúrova v Malackách. Hneď pri príchode nás privítal pán riaditeľ Mgr. Dušan Šuster. Po krátkom milom rozhovore sme vstúpili do triedy prváčikov, ktorí absolvovali vyšetrenie chrbátiku. V rámci vyšetrenia sa nám potvrdila štatistika a to, že u viac ako 10% týchto detí sa objavujú prvé deformity chrbtice. Po vyšetrení nasledovala teoretická časť pod vedením odbornej garantky v oblasti fyzioterapie, Mgr. Maríny Srpoňovej , ktorá učiteľov veľmi zaujala. Z prednášky sme sa potom všetci presunuli do telocvične, kde nás už čakali nafúknuté fit-lopty. Spolu s učiteľmi sme si prešli základné cvičenia na fit loptách. Po skončení seminára dostali zúčastnené školy DVD nosiče, kde môžu čerpať inšpiráciu na prípravy hodín telesnej výchovy s využitím cvičenia na fit lopte.

Pevne veríme, že aj tento seminár prispeje k zníženiu počtu detí s deformitou chrbtice.

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

LP Promotion

Dynasit

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.