Základná škola s materskou školou na Ulici Školská v Turčianskych Tepliciach sa v spolupráci s mestom stala pilotnou školu v okrese, ktorá sa zapojila do projektu s názvom “Zdravý chrbátik”. S preventívnym projektom pre deti navštívili školu 30.11.2016 zástupcovia občianskeho združenia OZ Za zdravší život (OZ).

Vybranú pilotnú školu občianske združenie zabezpečilo cvičebnými pomôckami a to fitloptami a podsedákmi pre efektívne naplnenie myšlienky projektu, ktorého úmyslom je pozitívnou a hravou formou sa zamerať na posilnenie chrbtice u detí a naštartovať u nich chuť cvičiť.

Na vybranej skupine detí pod vedením Mgr. Zuzany Hrčkovej sa  vykonalo vstupné vyšetrenie detských chrbátikov, pri ktorom sa hodnotili  odchýlky  držania tela a stav chrbtice u žiakov. Aj na tejto škole sa potvrdil negatívny trend držania tela a celkového stavu detských chrbátikov. Následne sa v rámci projektu uskutočnilo edukačné stretnutie pre učiteľov. O odbornú prezentáciu prejavilo záujem 13 učiteliek a učiteľov zo 7-mich základných škôl z okresu. Po odbornej prezentácií sa pokračovalo praktickým cvičením jednotlivých cvikov zo zostáv určených pre deti a to pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Maríny Srpoňovej. Po skončení seminára sme vďaka tomuto detskému projektu odovzdali učiteľom DVD nosiče s ukážkami cvikov  a veríme, že  vyškolení učitelia budú môcť teraz aplikovať zdravotné cvičenia vo svojich školách spolu s deťmi.

V mene celého tímu by som chcel poďakovať pani PhDR. Viere Brhellovej -vedúcej odboru školstva mesta Turčianske Teplice za pomoc pri organizovaní projektu a samotným učiteľom za účasť.

Stanislav Ján Droppa, MSc.

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.