Na pozvanie regionálnej sekcie Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu Košice (OMEP) sme sa s projektom Zdravý chrbátik zúčastnili začiatkom mesiaca február (01.02.2017) veľkého seminára zdravotných cvičení detí predškolského veku.

Za účasti odbornej garantky pre oblasť predškolskej pedagogiky pani PaedDr. Ivici Ondruškovej, PhD. a  garantky v oblasti fyzioterapie pani Mgr. Maríny Srpoňovej sme predstavili samotný náš projekt „Zdravý chrbátik“, ktorý je zameraný aj na deti v predškolskom veku. Prezentovali sme naše odborné rady, stratégie výchovno-vzdelávacej činnosti s dôrazom na zdravotné aspekty ako aj cvičebné zostavy pre deti v predškolskom veku. Spolu so samotnými učiteľkami sme si názorne ukázali správne prevedenie jednotlivých cvikov  a chyby pri cvičení. Samotný odborný seminár a náš projekt mal veľký úspech a veľmi dobrú pozitívnu odozvu zúčastnených hostí, čo deklaroval aj veľký záujem  učiteľov (66) na seminári.

V mene celého tímu by som chcel poďakovať pani PaedDr. Marianne Jamborovej-predsedníčke RS OMEP Košice za pozvanie na odborný seminár a pani Ing. Kataríne Lukáčovej- riaditeľke MŠ Dénešova 53 za skvelú organizáciu a domácu atmosféru celého seminára.

Link: http://www.kosice.sk/article.php?id=18879

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.