Začiatkom mesiaca jún 06.06.2017 sme ako posledné školy v školskom roku 2016/2017 navštívili s preventívnym projektom  Zdravý chrbátik určeným pre deti,  základnú školu Radovana Kaufmana v Partizánskom.

Na začiatku občianske združenie OZ Za zdravší život darovalo základnej škole, ktorá sa stala zároveň pilotnou školou v okrese, cvičebné pomôcky pre deti, ako fitlopty a dynamické podložky na sedenie. U vybraných detí sa vykonali vstupné vyšetrenie chrbtice.

Za účasti fyzioterapeutky Mgr. Maríny Kolarovej, na samotnej škole prebiehala edukácia učiteľov z 6-tich mestských  základných škôl z okresu Partizánske, kde im bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré následne môžu aplikovať vo svojich školách pre samotné deti. Vďaka špeciálnym cvičebných zostavám sa podporujú správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu.

Touto cestou by sme chceli samotným deťom a učiteľom popriať krásne prázdniny a tešíme sa s projektom v novom školskom roku:-)

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.