30.novembra sme s projektom Zdravý chrbátik navštívili obec Dulov v okrese Ílava. Žiakom a učiteľom sme ukázali naše zdravotné cvičenia, ktoré si žiaci pod vedením fyzioterapeuta vyskúšali. Cvičenia sa zúčastnila celá škola. Cvičili žiaci ktorí nám robili modli a cvičenie predvádzali svojim spolužiakom, ale aj tí žiaci, ktorí sedeli v publiku. Takto sme si ukázali, že sa zdravotné cvičenia dajú cvičiť hocikedy počas dňa.

Všetkým žiakom na ZŠ Dulov, ale aj ich učiteľom, sme objasnili aj dôležitosť správneho sedenia. Celá škola si takýto ergonomický sed mohla rovno vyskúšať. Išlo im to výborne. Žiaci nám sľúbili, že od dnešného dňa budú v škole, ale i doma sedieť správne a že takto sedieť naučia i svojich rodičov.

Naše občianske združenie venovalo ZŠ Dulov pomôcky na správne sedenie, DVD a metodickú príručku so zdravotným cvičením. Veríme, že tieto pomôcky budú nápomocné učiteľom pri cvičení a formovaní zdravého životného štýlu detí aj na tejto škole.

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.