V dňoch 8.-9.2.2018 sa v Poľsku v Rzeszowe koná X. medzinárodná rehabilitačná konferencia s názvom: Potrzeby i Standardy Wspóloczesnej Rahabilitacji. Na tejto konferencii sa odprezentujú naše priebežné výsledky hodnotenia držania tela a chrbtice u detí.

Z 311 žiakov prvého ročníka, ktorých držanie tela sme v minulom školskom roku hodnotili, viac ako 50% malo chybné držanie tela. Žiaci prvého ročníka mali najkritickejšie držanie ramien a lopatiek, kde poruchy (odstávanie lopatiek, predsunutie ramien a asymetrické postavenia) boli vyhodnotené u viacej ako 80% sledovaných detí. Ploché nohy malo 65% prvákov. Viac ako 40%prvákov malo nesprávne postavenie panvy a hlavy.  Patologické zväčšenie – zvýraznenie zakrivení chrbtice (hyperlordózu a hyperkyfózu) malo viacej ako 30% sledovaných detí. Vyskytli sa aj deformity chrbtice vo frontálnej rovine, kde skoliotické zakrivenie bolo prítomné u 13% .

Podrobnejšie informácie nájdete na: http://zdravachrbtica.sk/prezentacia-vysledkov-z-projektu-zdravy-chrbatik-na-medzinarodnej-konferencii-v-polsku/medzinarodna-konferencia_rzeszow_2018/

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.