Dnes 13.02.2018 OZ Za zdravší život, spolu s Oddelením školstva mládeže a športu mesta Martin, zorganizovalo odborné školenie pre pedagógov materských škôl na tému: Prevencia chybného držania tela a deformít chrbtice u detí v predškolskom veku. Školenie bolo realizované v rámci projektu Zdravý chrbátik.

Školenie otvorila a pani učiteľky privítala Mgr. Alena Shimíková,vedúca Oddelenia školstva, mládeže a športu mesta Martin. Nasledovala názorná ukážka novej zostavy zdravotných cvičení (jarná edícia), ktorú si pani učiteľky, pod vedením Mgr. Janky Hlačinovej, zacvičili.

Po praktickej časti učiteľky absolvovali teoretickú časť, na ktorej sa preberala problematika chybného držania tela a deformít chrbtice u detí v predškolskom veku.  Poukázali sme na príčiny vzniku týchto porúch, zadefinovali sme správne a chybné držanie tela u detí a predstavený bol preventívny program nášho projektu. Teoretickú časť viedla Mgr. Marina Kolarová.

Školenia, ktorého odborným garantom je doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD., sa zúčastnilo vyše 30 učiteliek. Každá materská škola, ktorá je pod správou mesta dostala ako darček DVD so zdravotným cvičením. Pani učiteľky môžu od zajtra spolu s deťmi precvičovať tieto cvičenia a od budúceho mesiaca ich navštívime a pomôžeme im s cvičením v rámci kontrolných dní.

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.