1.3.2018 bol náš projekt Zdravý chrbátik zahájený v ďalšom okrese. Tentokrát sme projekt predstavili pedagógom v Hlohocvi. Školenie sme zorganizovali v spolupráci s vedúcou odboru školstva pani Mgr. Ivetou Moravcovou, s riaditeľkou ZŠ Koperníkova pani PaedDr. Denisou Králičovou a pani zástupkyňou Mgr. Oľgou Malíkovou.

Pred školením sme vyšetrili držanie tela a chrbticou vybranej triede prvákov. O výsledkoch vyšetrenia budú informovaní rodičia detí s navrhnutými preventívnymi opatreniami. Vyšetrené detí dostali od nás informačné letáky o správnom sedení, ktorý môžu aplikovať počas výučby a aj v domácom prostredí.

Po vyšetrení nasledovalo školenie, zložené z teoretickej a praktickej časti. Školenia sa zúčastnilo 21 pedagógov z 3 základných a 6 materských škôl. Každá zúčastnená škola dostala DVD so zdravotným cvičením, kým pilotnú školu naše OZ Za zdravší život vybavilo fit loptami a dynamickými podsedákmi.

Takto sa oficiálne 3 nové základné a 6 materských škôl zapojili do nášho projektu. Tešíme na na spoluprácu.

Naše projekty

Naše motto

marina kolarova

"Spoločnými silami tvoríme poistku zdravia deťom do ich dospelosti."

Mgr. Marína Kolarová
odborný garant pre oblasť fyzioterapie

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.