Tento týždeň sme s projektom Zdravý chrbátik realizovali zdravotné cvičenia v Považskej Bystrici. Zdravotné cvičenie bolo ukázané druhákom na ZŠ Nemocničná, ktorá je našou pilotnou školou v okrese. Zdravotné cvičenia sme si zacvičili s deťmi, ktoré sme minulý školský rok vyšetrili. Druháci zdravotné cvičenia odcvičili na jednotku. Ovládali správne cvičiace poly, správne dýchanie a bez chýb odcvičili aj kompletnú zostavu zdravotných cvičení. Správny sed si žiaci pamätali z minulého školského roku, takže si ho stačilo len v krátkosti zopakovať. Za takéto príjemné cvičenie a výbornú prácu s deťmi patrí vďaka ich triednej učiteľke, ktorá zdravotné cvičenia cvičí s deťmi pravidelne.

Okrem cvičenia s druhákmi, sme v poobedných hodinách absolvovali zdravotné cvičenia s prvákmi, ktorí chodia na športový krúžok. Okrem nových prvákov cvičenia sa zúčastnili aj pani učiteľky prvého stupňa, ktoré mali záujem zopakovať si zostavu a pozrieť si jej nácvik s deťmi.

Keďže sa v Považskej Bystrici na ZŠ Nemocničná takto intenzívne venujú zdravotnému cvičeniu s deťmi, pevne veríme, že spoločnými silami podporíme  zdravý vývin držania tela a chrbtice detí aj na tejto škole.

Naše projekty

Naše motto

zuzana hrckova

"Naše deti sú naša budúcnosť, preto chceme aspoň kúskom prispieť k ich lepším a zdravším zajtrajškom."

PhDr. Zuzana Hrčková
manažérka OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.