15.3.2018 sme projekt “Zdravý chrbátik” zahájili v Bardejove. Pilotnou školou sa stala ZŠ a MŠ Pod Vinbargom. Školenie sme zorganizovali v spolupráci s vedúcou odboru školstva mesta Bardejov PhDr. Annou Novákovou a vedením školy.

Na pilotnej škole sme vyšetrili 1A triedu. Výsledky vyšetrenia budú poskytnuté rodičom, aby v prípade potreby mohli absolvovať potrebné vyšetrenia a cvičenia u odborníkov. Školu naše OZ Za zdravší život vybavilo podsedákmi na správny sed a fitloptami na realizáciu zdravotných cvičení. Vyšetrení prváci dostali inštruktáž a letáky o správnom sede. Okrem sedu v škole budú  na hodinách telesnej výchovy cvičievať zdravotné cvičenia, nakoľko sa učiteľky tejto školy zúčastnili nášho odborného školenia.

Na školení sa zúčastnili aj pedagógovia z ďalších 6 základných a 9 materských škôl z Bardejova. Každá zúčastnená základná a materská škola dostala DVD so zdravotným cvičením. Tieto môžu aplikovať na svojich školách s deťmi.

Celkovo sa školenia zúčastnilo 21 pedagógov. Za účasť všetkým ďakujeme.

Naše projekty

Naše motto

ivica ondruskova

"Na dobrom začiatku a dobrých návykoch všetko záleží". Ján Amos Komenský

PaedDr. Ivica Ondrušková,PhD.
odborný garant pre oblasť predškolskej pedagogiky

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.