Aktuality

Sledujte novinky zo života OZ za zdravší život, ktorého pôsobnosť a zameranie sa čoraz viac rozrastá. V tejto sekcii nájdete tiež čerstvé informácie o realizácii projektov, ich úspešnej implementácii a našich ďalších plánoch.

 

 

Po dlhej prestávke sme s projektom zdravý chrbátik začali obnovovať zrušené termíny a do konca školského roka bude projekt zdravý chrbátik zahájený vo všetkých zariadeniach, ktoré sa do projektu prihlásili. 

Nové cvičenie bude trošku iné.

Nové video je určené pre deti školského veku ale aj pre šikovných predškolákov.

Seniori si s nami môžu zacvičiť každý deň na RTVS 3 o 11:55 a 17:55

Projekt zdravý chrbátik, ktorý je projektom OZ Za zdravší život už niekoľko rokov pôsobí v materských a základných školách po celom Slovensku.

Nové zdravotné cvičenie skrýva jednoduchšie cviky, ktoré zvládnu aj deti predškolského veku, je samozrejme vhodné aj pre starších a pokojne aj pre dospelých.

Ďalšie cvičenie obsahuje jednoduchšie cviky určené pre deti predškolského veku.

Dnes si môžte pozrieť ďalšie video od OZ Za zdravší život, kde fyzioterapeutka Radka cvičí zdravotné cvičenia pre decká v školskom veku, no zacvičiť si môžu aj šikovní predškoláci, či rodičia.

V tomto videu si zacvičíme zdravotné cvičenia určené krehkým seniorom, ktorí majú problém s udržiavaním rovnováhy prípadne sa boja cvičiť alebo majú ďalšie limitujúce faktory, ktoré obmedzujú cvičenie v stojí.

Dynasit vankúš na sedenie je pomôcka na aktívny sed, ktorá podporuje pohybovú aktivitu a bráni tak statickému preťažovaniu pohybového aparátu.

Naše projekty

Naše motto

mudr rusnak 2

"Budúcnosť našej krajiny je v zdraví našich detí. Ak vďaka našej aktivite nebude musieť podstúpiť aspoň jedno dieťa operačný zákrok, tento projekt budeme považovať za úspešný."

doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.
prednosta Neurochirurgickej kliniky ÚVN SNP Ružomberok, hlavný garant projektu a predseda OZ za zdravší život

Partneri

Ďakujeme naším partnerom, ktorí nám pomáhajú pomáhať.

Mondi SCP Ružomberok

contintental

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Národné športové centrum

lp promotion 2

Novartis Slovakia

Mesto Ružomberok

Mesto Martin

Staň sa partnerom

Staň sa aj ty partnerom OZ za zdravší život. Len spoločne dokážeme robiť veľké veci, ktoré zo sveta urobia najlepšie miesto pre zdravý život.

Ako sa stať partnerom Darujte 2 %

Sledujte nás

Zaregistrujte sa do nášho mailinglistu a budete vždy informovaný o dôležitých novinkách a projektoch OZ za zdravší život.

Stránka OZ za zdravší život využíva cookies na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Kliknutím nižšie odsúhlasíte používanie tejto technológie na celom webe.